Mersin İL Milli Eğitim Müdürlüğü KARGEM

KARGEM Lansmanı gerçekleşti.

KARGEM Lansmanı gerçekleşti.

MERSİN KARGEMDEN MUTHEŞEM AÇILIŞ

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde meslek liseleri düzeyinde Türkiye'de ilk defa kurulan Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi KARGEM'in lansmanı gerçekleştirildi.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen lansmana, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, üniversitelerin kariyer merkezi temsilcileri, iş dünyasının ileri gelenleri ve meslek liseleri öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

Meslek tanıtım atölyeleri, resim sergisi, canlı performanslar, açılış kokteyli ile misafirlerini karşılayan KARGEM lansman programı saygı duruşu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı eşliğinde istiklal marşının okunmasıyla başladı. Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından meslek temalı bir açılış gösterisi sergilendi. Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi Koordinatörleri Aynur EVECEN GEZİCİ ve Betül TURHAN tarafından KARGEM'in kurulma amacı ve faaliyetlerini içeren tanıtım sunumu gerçekleştirildi.  Nevid Kodallı Güzel Sanatlar Lisesinin müzik ziyafetiyle devam eden program, Dr. Öğr. Üyesi Nurcan ÇİÇEK'in motivasyon temalı konuşmasıyla sonlandı.

 

MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU: "TEKNOLOJİ GELİŞİYOR, AYAK UYDURMAK GEREKİR"

Günümüz dünyası ve koşullarında çok önemli bir konu olduğunu, teknolojik gelişmelere ayak uydurulması gerektiğini kaydeden Mersin Valisi Ali İhsan Su ise, "Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki bugün 50 yıl önce var olan bazı meslekler şu anda artık yok. İhtiyaç kalmadı ya da o meslekleri nostaljik olarak devam ettiriyoruz. Bir taraftan da bazı meslekler bitiyor. Yeni meslekler ortaya çıkıyor. O yüzden KARGEM çok önemli. Sizin kendinizi iyi yetiştirmeniz bakımından önemli. İş dünyasında, iş yükü piyasasında daha kolay iş bulabilmeniz için önemli. Bulduğunuz işlerde yükselebilmek, kendinizi geliştirebilmek, daha çok mutlu olmak için KARGEM sizlere yardımcı olacak. Geleceğinizde belki de çok önemli değişimleri bu merkez ile başlatmış olacaksınız. Kendinizde bir değişim oluşturun." diye konuştu.

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ GÜLCAN KIŞ: "KENDİNİZİ VE KARİYERİNİZİ YÖNETİN Kİ, DÜNYAYI YÖNETECEK GÜCÜNÜZ OLSUN"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in selamlarını ileterek konuşmalarına başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, "Sevgili gençler; değiştiremeyeceğiniz bir geçmiş geride dururken, şekillendirip sahip olabileceğiniz bir gelecek sizleri bekliyor. Kendinizi ve kariyerinizi yönetin ki, dünyayı yönetecek gücünüz olsun. Aynı zamanda bir iş insanı olarak da sizlere tavsiyem; hayatınızda iyilik yapma fırsatını asla kaçırmayın, yeteneklerinizle insanların saygısını ve sevgisini kazanın. Doğru insanlarla iş arkadaşlığı yapın, iş arkadaşlarınızın sorunlarını çözme fırsatını kaçırmayın. Her zaman iyi bir takım üyesi ve iyi bir iş arkadaşı olmayı hedefleyin ve yaptığınız işte daima mutlu olun. Zira mutlu değilseniz ve o iş için bir tutkunuz yoksa başarısız olmanız kaçınılmazdır. Unutmayın, kariyer yolculuğu hep küçük adımlarla başlar. Etkinliğimizin, başlangıç adımınıza katkıda bulunmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; KARGEM'in gençlerimizin kariyer yolculuklarında daima yanında olacağını çok iyi biliyor, iş birliğine dayalı daha nice başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyorum. KARGEM'in kentimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

 

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADEM KOCA: "SİZ GENÇLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Gençler, vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır" sözünü hatırlatarak konuşmalarına başlayan Mersin İl Milli eğitim Müdürü Adem Koca, "Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözünde de belirttiği gibi geleceğimizi temsil eden siz gençlerimizin kariyerini planlarken ve geleceğiniz için çizeceğiniz yolu belirlerken Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi KARGEM'i sizin katkılarınızla oluşturduk ve sizlerin yanındayız. Bugün endüstri 5 diye ifade edilen 5. sanayi devrimi ile birlikte bazı mesleklerin kaybolup gideceği, bazı mesleklerin dönüşüme uğrayacağı ve bazı yeni mesleklerin ortaya çıkacağı kaçınılmazdır. Bu kaçınılmaz gerçekler bireylerin kariyerlerini planlamada yeni beceriler elde edinmelerini ve çalışma dünyasına daha esnek bir anlayış ile yaklaşmalarını gerektirmektedir" ifadelerini kullandı.

 

 

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021 

Dumlupınar Mahallesi GMK Bulvarı 459/D İl Mill Eğitim müdürlüğü Hizmet Binası - 0324329148184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.